Cam giydirme cephe sistemleri

Silikon giydirme cephe

   Cam giydirme cephe sistemleri yani kısaca cam cephe sistemleri çeşitleri dörde ayrılabilir. Cam cephe kaplama sistemlerinden ilki ve en yaygın kullanılanı silikon giydirme cephe sistemidir. Stüktürel silikon giydirme cephe olarak adlandırılan bu sistemde camlar arası cephe silikonu dolgusu yapılır. Bu sebeple silikon cephe nedir sorusunun cevabı olarak, dış cephede camlar arasındaki 16 mm genişliğinde fuga boşluklarına silikon dolgu yapılarak oluşturulan, dış cephede görünen alüminyum profil cerçevenin bulunmadığı cam giydirme cephe sistemidir.

   Silikon cephe teknik özellikleri

  • Silikon cephe detay çözümleri pratik ve sorunsuz şekilde sağlanır
  • Farklı genişliklerde alüminyum cephe taşıyıcılara olanak verir
  • Çeşitli renklerde elektrostatik boyalı alüminyum profil uygulama imkanı vardır
  • Cepheye farklı kalınlıklarda cam montajı ve farklı açılımlarda kanat montajı sorunsuzca sağlanır
  • Bonding işlemi ile cam cephe bütünlüğü sağlar
  • Kondens kanalları sayesinde dış cephede maksimum hava ve su tahliye performansı sağlar
  • Tüm fitillerin EPDM olmasından dolayı hava, ısı ve su izolasyonunda maksimum performans ve uzun dış cephe kaplama kullanım ömrü sağlar
  • Silikon cephe çeşitleri

  • Kasetli silikon cephe
  • Kaset profilleri oluşturulan çerçeve içerisine bonding işlemi ile yapıştırılarak, kademeli cam ile oluşturulur. Oluşturulan kaset paneller, önceden şantiyede montajı tamamlanan strüktürel taşıyıcıya montajı yapılır. İstenilen bölgelerde gizli kanat açma kolaylığı sağlar.

  • Kasetsiz silikon cephe
  • Isıcam arası çıta profilleri ile oluşturulan çerçeveye, camların bonding işlemi ile yapıştırılarak cam panelin oluşturulmasıdır. Oluşturulan cam paneller önceden montajı tamamlanmış strüktürel giydirme cepheye montaj yapılır. Tüm derz boşlukları silikon dolgu yapılarak silikon giydirme cephe montajı tamamlanır.

silikon giydirme cephe, cam dış cephe kaplama

   Silikon cephe yapımı

   Silikon cephe nasıl yapılır sorusunun cevabı olarak; Ebatlanan alüminyum düşey ve yatay taşıyıcı profiller, bağlantı elemanları ile birbirlerine vidalanarak alüminyum çerçeve taşıyıcı konstrüksiyon oluşturulur. Tamamlanan alüminyum taşıyıcı giydirme cephe konstrüksiyonu, çelik dübeller ile dış cephede betona yapılan ankrajlara monte edilir. Ardından kat döşemesi ile alüminyum yatay cephe profili arasına katlar arası ses ve ısı izolasyonu için şap altı sacı ve duman bariyer sacı montajı yapılır. Düşey ve yatay alüminyum taşıyıcı dış cephe profillerine düşey ve yatay fitil contaları montajının ardından alüminyum taşıyıcı giydirme cephe profillerine cam altı destek profili ve cam takozu monte edilir. Önceden hazırlanmış cam cephe panelleri dış cephede belirlenen vida yerlerinden, alüminyum cam cephe giydirme sistemi strüktürel taşıyıcı profillerine vidalanır. Cam panel montajının ardından dış cephede cam paneller arasında kalan düşey ve yatay boşluklara ısı izolatörleri ve dış fitil contaları takılır. Ardından cam giydirme cephedeki yatay ve düşeydeki tüm derzlere cephe silikonu ile dolgu yapılarak silikon cephe kaplama sistemi tamamlanır.

   Silikon cephe fiyatları

   Silikon cephe fiyatları birçok kritere göre belirlenir. Novon Cephe Sistemleri firmasının silikon cephe birim fiyatı; alüminyum strüktürel taşıyıcı, şişecam 6mm mavi reflekte temperli cam+12 HB + 5mm DC kademeli cam, aksesuarlar, bariyer sacları, yalıtım, ankraj, bağlantı elemanları, iş iskelesi, yatay düşey taşıma, SGK vergileri, iş güvenliği ve nakliye, imalat ve montaj dahil 185 $ /metrekaredir. Web sitemizde, diğer dış cephe kaplama fiyatları, fiyat listesi bölümünde detaylı şekilde yer almaktadır.

strüktürel silikon cam giydirme cephe kaplama detay kesit
»Silikon giydirme cephe nasıl yapılır detaylı açıklamalı video için tıklayın
cam dış giydirme cephe kaplama
seramik dış giydirme cephe kaplama
ahşap dış giydirme cephe kaplama
metal kompozit panel dış giydirme cephe kaplama
alüminyum kapı pencere sürme doğrama kış bahçesi
tasarım ürünler güneş kırıcı mesh kaplama ahşap alüminyum profil

E: novon[a]novonsystems.com